HABERLERTüm Haberler

Benli Geri Dönüşüm'ün Ana Sponsor Olduğu 8. Türktay’ın Çalışmaları Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor…

Benli Geri Dönüşüm'ün Ana Sponsor Olduğu  8. Türktay’ın Çalışmaları Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor…

BENLİ GERİ DÖNÜŞÜM'ün Ana Sponsor olduğu 8. TÜRKTAY - Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi Paneli’nin çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda 8. TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı Muhammet Saraç ve Yürütme Kurulu Üyeleri; TÜMAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akalp, BENLİ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Benli, LASDER Lojistik Müdürü Erdoğan Şahin, AKATDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Türkekul, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Cem Ferda Tuncer ve Grup E Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Türkay Özgür, Ekim ayında düzenlenecek 8. TÜRKTAY paneline davet ve atık yönetimi sektörüne ilişkin görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.


BAKANLIK ZİYARETLERİ
...

İZAYDAŞ, LASDER, TÜDAM ve TÜMAKÜDER'in Altın Sponsor, AKADEMİ ÇEVRE, MMI IFAT EURASIA ve TAYÇED'in Gümüş Sponsor, ERKA, ITC, HURSAN, RECYDIA, ŞALLILAR ve TEKNİK KAĞIT'ın Bronz Sponsor olduğu kısa adı TÜRKTAY olan Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi Paneli’nin Yürütme Kurulu Başkanı Muhammet Saraç ve üyeler, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammet Ecel, Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürü Mehmet Mustafa Satılmış ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can’ı makamında ziyaret etti.


SEKTÖR DEĞERLENDİRİLDİ
...

Türkiye’de döngüsel ekonomi kapsamında daha etkin bir atık yönetimine ve geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla düzenlenen TÜRKTAY’ın Yürütme Kurulu Başkanlığını yürüten Saraç, ziyaretlerinde sekizincisi düzenlenecek olan panele davette bulundu. Bu kapsamda AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Ankara Milletvekili Çevre Komisyonu Üyesi Nevzat Ceylan ve Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Çevre Komisyonu Üyesi Saffet Sancaklı da ziyaret edilerek çalışmalara ilişkin bilgi verildi. Olumlu geçen ziyaretlerde, ülkenin geleceğinde en önemli rolü üstlenecek olan atık yönetimi sektörünün sıkıntılarının yakından takip edildiği, düzenlenecek etkinliklere verilecek desteğin önem arz ettiği düşüncesi öne çıktı…


8. TÜRKTAY EKİM’DE ANKARA’DA
...

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek TÜRKTAY, (Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi Paneli) 18-19 Ekim Tarihleri'nde “Sanayi, Enerji Ve İstihdam İçin En Stratejik Yerli Kaynak; Atık” başlığı ile Hilton-SA Ankara’da gerçekleştirecek. Panele alanında uzman çok sayıda konuşmacı katılıyor.

Türkiye’nin ‘2023 Vizyonu’nda sürdürülebilir ekonomi kapsamında ‘atık yönetimi ve geri dönüşüm’ sektörleri de yer almaktadır.


Bu temelden hareketle düzenlenmeye başlanan ve Türkiye’deki atık sektörünün önde gelen kurum ile kuruluşlarının 2010 yılından bu yana desteklediği TÜRKTAY PANELİ’ne bu güne kadar 300’den fazla konuşmacı katkı sağladı.


Panelerde, Çevre Faslı’nın alt başlıklardan birisi olan Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm’ün tüm yönleriyle ele alınıp, bu alanlarla ilgili çalışmalara rehberlik etmesi ve TÜRKİYE’nin etkin bir atık yönetimine ulaşmasına katkı sunmak amaçlanmaktadır.


Panelin hedef kitlesi atık ve geri dönüşüm kapsamına giren tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte özellikle sanayi ağırlıklı üretim ve hizmet sunan sektörlerdir…