HABERLERTüm Haberler

Benli Geri Dönüşüm’den Sanayi - Üniversite iş birliği için iki önemli imza

Benli Geri Dönüşüm’den Sanayi - Üniversite iş birliği için iki önemli imza

Benli Geri Dönüşüm A.Ş. üniversite-sanayi iş birliği için iki önemli protokole imza attı. İlk olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile AR-GE merkezi konusunda iş birliği anlaşması imzalanırken, Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile de mentorluk anlaşması imzalandı.  


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen protokolde anlaşmaya ESOGÜ adına Rektör Prof. Dr. Kemal ŞENOCAK, Benli Geri Dönüşüm A.Ş. adına ise Genel Müdür Ömer BENLİ imza attı. İmza töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çabuk, Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha GÜVEN ve ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM) Müdürü Doç. Dr. Sertaç EROĞLU da hazır bulundu.


Benli Geri Dönüşüm ile birden fazla anlaşmaları olduğunu dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet ÇABUK, üniversitelerinde devam eden “Sıfır Atık” projesinin de Benli Geri Dönüşüm ile birlikte çalıştıklarının altını çizerek, kendilerine destekleri için teşekkür etti.


İçerisinde bulunduğumuz süreçte çok ciddi anlamda Ar-Ge çalışmaları yaptıklarını vurgulayan Benli Geri Dönüşüm Genel Müdürü Ömer BENLi, firma olarak bir Ar-Ge merkezi oluşturmayı hedeflediklerini dile getirirken, Prof. Dr. Ahmet ÇUBUK’un da kendilerini bu konuda yüreklendirdiğini sözlerine ekledi.


Mentorluk raporu olan firmaların ihracat noktasında istediklerinde ilgili ülkeler tarafından ciddiye alındığını ifade eden Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha GÜVEN ise ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal ŞENOCAK’ın bilgi birikimi ve tecrübeleri ile Üniversite - Sanayi iş birliklerinde yeni ve büyük gelişmeler kat edebileceklerine vurgu yaptı.